בטון חשוף

עבודה עם בטון חשוף הייתה מקובלת בישראל בשנותיה הראשונות, כך שעד היום ניתן להבחין במבנים מסוג בנייה זה העומדים על תילם ביציבות. לאחר תקופה מסוימת נדחק מקומו של הבטון החשוף על ידי חומרים חדשים יותר, אולם היום הוא חוזר– ובגדול! 

היתרון הגדול של בטון חשוף הוא צורתו, המקנה למבנה אסתטיקה ייחודית שקשה להתעלם ממנה. עם זאת, לא כל משטח בטון יכול לשמש לצורך חיפוי או ריצוף עם בטון חשוף. יש להגיע למצב בו פני הבטון נקיים וחסרי פגמים ורק לאחר מכן לסיים את תהליך היישום של פלטות בטון חשוף.


קיר בטון חשוף עמיד בפני פגעי מזג האוויר, הוא אידיאלי עבור בתים גדולים ונותן מראה עוצמתי ובעל נוכחות. בנוסף, ניתן להתקין עליו “אף מים” המונע את חשיפת הבטון לאבק ולכלוך.

אלמנט אחר שעשוי להיות טוויסט מעניין הוא שילוב של קיר בטון חשוף וצמחייה. ניגודיות זו תדגיש את המראה של הבטון אך תצליח גם לסתור אותו. טווח האפשרויות של שימוש בבטון חשוף הוא מגוון וכמעט אינסופי.

בטון חשוף שומר על התכונות המקוריות של החומר. הוא גס וקשיח ולכן משמש למיגון ולתשתיות, אך שילובו בתהליך העיצוב מייצגת תפיסה חדשנית ומודרנית. 

עם זאת, חשוב מאוד לבחור בטון חשוף לצרכים פונקציונאליים ואסתטיים רק לאחר שמגדירים את המטרות. הבטון משתלב בצורה מושלמת עם סגנון עיצוב מודרני ופחות עם סגנון מסורתי, עיצוב כפרי או אינטימי. 
יישום של הבטון דורש רמה גבוהה של מיומנות ושימוש באמצעים המתאימים.
מבחינת תחזוקה, קל מאוד לשמור על הבטון ואין הוראות מיוחדות לגבי הניקוי שלו.

חברתנו מתמחה בבניית שלד בטון חשוף דקורטיבי בטקסטורות שונות, לרבות: